czwartek, 12 marca 2015

" Noc Konfesjonałów "

Sekcja ds. Nowej Ewangelizacji, już od czterech lat, zarówno w okresie adwentowym, jak i wielkopostnym, jest – na terenie diecezji gliwickiej – inicjatorem i organizatorem inicjatywy pod nazwą „Noc Konfesjonałów”. Jest to wydarzenie wpisujące się w ogólnopolską akcję o tej samej nazwie.
Na terenie naszej diecezji, inicjatywę tę podejmują duszpasterze kilku wybranych parafii w trzech miastach: Gliwicach, Zabrzu i Bytomiu.
Jak wiemy, wiele osób jest obecnie zabieganych, a ich godziny pracy kolidują ze zwyczajowymi porami spowiedzi w parafiach. Inni natomiast potrzebują trochę dłuższej rozmowy z kapłanem w konfesjonale. I takim właśnie osobom chcemy wyjść naprzeciw, dając możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania w godzinach wieczornych, od 20.00 do 24.00.
Pragniemy bowiem, aby każdy miał możliwość poznania oczyszczającej mocy tego sakramentu, w którym Jezus, przez ręce kapłana, jest nam w stanie odpuścić każdy, nawet najcięższy grzech, jeżeli tylko staniemy przed nim w prawdzie, szczerze wyznając grzechy i żałując za nie.
Parafie, w których wydarzenie to będzie miało miejsce:
I. GLIWICE

 godz.20.00-24.00
30 marca (Wielki Poniedziałek)
Kościół p.w. Ducha Świętego (Ostropa)
31 marca (Wielki Wtorek)
Kościół p.w. Chrystusa Króla
Kościół p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
Kościół p.w. NMP Matki Kościoła (Sikornik)
II. ZABRZE

31 marca (Wielki Wtorek)
godz. 20.00-24.00
Kościół p.w. św. Anny
Kościół p.w. św. Wawrzyńca (Mikulczyce)
Kościół p.w. św. Teresy (Mikulczyce)
03 kwietnia (Wielki Piątek)
godz. 20.00-24.00
Kościół p.w. św. Wojciecha (os. Kopernik)                                                                                                 godz. 20.00-22.00
Kościół p.w. Niepokalanego Serca NMP (franciszkanie)

III. BYTOM

godz.20.00-24.00
31 marca (Wielki Wtorek)
Kościół p.w. Świętej Trójcy

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz